HoroskolaMamut

Logo_transparent

Lezení v ledu - Slovenský ráj v zimě, jak ho neznáte

Kurz lezení v ledu a pohybu v zaledněném terénu, lezení ledopádu, překonání ledových údolí a roklin

Slovenský ráj v zimě ledolezce nikdy nezklame. Učil jsem se tam ledy lézt já, učil jsem tam ledolezeckému umění i svou dceru Lucii Hrozovou, kterou jsem v téhle disciplíně dovedl až k vítězství ve světovém poháru a plnu medalií.

Lucku jsem doprovázel i u jejích ledovomixových přelezů, které ji v ledolezení dostali do nejužší světové špičky. A tak vím, že to mohu naučit i vás. Naučíte se, jak se pohybovat nejen v kolmém ledu, jak správně zasekávat cepín, zavrtat ledovcový šroub, vytvořit Abalakovy hodiny, jistící stanoviště a spoustu dalších informací o ledolezení. Celá akce je pouze víkendová, a tak šetří drahocennou dovolenou. Ale o to intenzivnější je. Cestu tam a zpět prospíme přes noc v lehátkovém vlaku, jednu ledovou noc ve stanu. Pro ty co se zimy bojí a nemají spacák za hromadu tisíc, doporučuji vzít dva laciné spacáky, ve kterých vám bude teplo stejně jako v tom, co je do Himalájí. 😉

V ceně kurzu

 • cesta lehátkovým vlakem Praha – Slovenský ráj tam a zpět
 • zapůjčení stanu zdarma
 • zapůjčení horolezeckého materiálu, lano, sedák, smyčky, mačky cepín, helma za zvýhodněnou cenu
 • instruktor
 • Liborovy poutavé historky nejen o lezení 🙂

Pokud budete mít své vybavení, bude vám z ceny odečteno za:

 • Mačky 150,-
 • Cepín 100,-
 • Lano 100,-
 • Helmu 50,-
 • Stan 200,-

Pokud by někdo nejel s námi vlakem z Prahy a setkali bychom se až ve Slovenském ráji, bude mu od ceny akce odečtena doprava vlakem.

V ceně není

 • strava
 • pojištění – je podmínkou účasti

Co s sebou, co nepůjčujeme?

Spacák, karimatku, pohorky, zimní oblečení, vařič a něco na vaření.

 • Termín

  4.-5. března 2023

 • Odjezd

  Praha hl.n. 3. března večer - návrat Praha 6. března ráno

 • Počet účastníků

  max 6 lidí, min. 3 lidi

 • Cena kurzu

  3 890 Kč

Přejít nahoru